Meble pomagają w organizacji przestrzeni w sypialniach, w salonach, w pokojach dzieci oraz w kuchni i w łazience. Chyba można posunąć się nawet do stwierdzenia, że to dzięki nim w pomieszczeniach nie ma się do czynienia z chaosem. Czy ktoś jednak zdaje sobie sprawę z tego, że może mieć istotny wpływ na funkcjonalność i wygląd swoich mebli? Oczywiście, że tak jest. W tym względzie będą spisywać się będą akcesoria meblowe, które oferowane są m.in. w sklepach internetowych.

Jakie akcesoria meblowe można kupić?

Wybór dodatków do mebli jest bardzo szeroki.

Na samym początku można wspomnieć o systemach prowadnic stosowanych przy szufladach. W ten sposób możliwy będzie ich prawidłowy domyk. Aktualnie do dyspozycji są różnego rodzaju prowadnice, które można podzielić na:

  • z pełnym bądź częściowym wysuwem;
  • na cichy domyk;
  • samodomykiem;
  • push to open, czyli wystarczy nacisnąć na front szuflady, aby ta się otworzyła.

Wśród innych akcesoriów meblowych można wymienić także systemy przesuwne do szaf. To właśnie te elementy, które wykorzystywane są przy szafach typu komandor. Nie trzeba ich zamawiać. Mając odpowiednie materiały, w tym takie systemy, będzie można samodzielnie zbudować taką szafę, która zostanie dopasowana do miejsca, gdzie ma stanąć. Co więcej, wykorzystując akcesoria do mebli, będzie można zdecydować o ilości półek/szuflad, które mają znaleźć się we wnętrzu. Wbrew pozorom, samodzielne wykonanie takiej szafy nie stanowi problemu.

Fronty szafek, szuflad i inne

Może komuś marzy się zmiana wyglądu szafek kuchennych, jednak nie może pozwolić sobie na zakup nowych mebli. To fakt, że jest to spory wydatek. Jednak zamiast inwestować w nowe meble, lepiej pomyśleć o zmianie frontów szafek. Nie pochłonie to tak dużej ilości pieniędzy, a pomoże odmienić każde wnętrze. Ten prosty trik, który jest stosowany coraz częściej, pozwoli poczuć się tak, jakby ktoś faktycznie miał do czynienia z nowym kompletem mebli. Zmiana frontów szafek i szuflad zajmuje na dodatek mniej czasu, a do tego nie generuje tak dużej ilości bałaganu.

Warto pomyśleć także o taśmach ledowych, które stosuje się przy meblach służących do ekspozycji sprzętu RTV. Są one również dobrym pomysłem do barków. Delikatnie święcące światełka są w stanie sprawić, że klimat w całym pomieszczeniu będzie w stanie się zmienić. Znajdują się one na specjalnych taśmach, których długość można dopasować do indywidualnych potrzeb.

Sklep Tomex 365 zaprasza na https://tomex365.pl/, gdzie takie oraz inne akcesoria meblowe można otrzymać.