Codzienne porządki to zdecydowanie jedna z najmniej lubianych czynności. Szczególnie komplikują ją kiepsko dostępne miejsca, które trudno dokładnie posprzątać. Na szczęście istnieją na to sprawdzone sposoby. Od czego warto zacząć? Podpowiadamy! 

Po pierwsze – regularne porządki  

Przestrzeń pomiędzy lodówką a ścianą, podłogę pod łóżkiem oraz górną część szafy łączy jedno, czyli trudna dostępność. To jednak tylko przykład, ponieważ takich miejsc jest w domu znacznie więcej. Bardzo trudno dokładnie je posprzątać, dlatego gromadzi się tam bardzo dużo kurzu i innych zanieczyszczeń. Aby do tego nie dopuścić, należy zadbać przede wszystkim o regularność. Oczywiście meble nie muszą być odsuwane podczas każdego sprzątania, jednak warto zrobić to przynajmniej raz na 1-2 miesiące. Dzięki temu kłęby kurzu nie będą aż tak duże. Wielu osobom zdarza się zapominać o tym, dlatego na tego typu porządki warto zaplanować konkretny dzień, np. pierwszą lub ostatnią sobotę miesiąca. Dzięki temu sprzątanie trudno dostępnych miejsc stanie się nawykiem.  

Pewnych problemów można uniknąć 

Osoby, które dopiero czeka urządzanie mieszkania, mogą uniknąć nieprzyjemnego odsuwania mebli. Dobrym pomysłem może być ustawienie mebli kilka centymetrów od ściany. To samo można zrobić z łóżkiem w sypialni czy sofą w salonie. W przypadku sof coraz popularniejsze jest również ustawienie ich na środku pokoju. Takie ustawienia mają sporo zalet. Przerwa pomiędzy ścianą a meblami pozwala na swobodne porządki podczas każdego odkurzania. Zdarza się również, że trudno dostępne miejsca wynikają z pewnego nagromadzenia rzeczy w domu. Warto więc dokładnie przeanalizować zawartość mieszkania i zastanowić się, czy faktycznie potrzebujemy wszystkich znajdujących się w nim mebli, dodatków czy akcesoriów.  

W porządkach pomaga właściwy sprzęt  

Nie ma wątpliwości, że w sprzątaniu trudno dostępnych miejsc bardzo pomaga odpowiedni sprzęt. Chodzi zarówno o odkurzacz, jak i o mopa, który pozwala na wyczyszczenie powierzchni na mokro. Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie. Coraz więcej osób stawia bowiem na sprzęt 2 w 1, czyli odkurzacz z funkcją mopa. To wygodne rozwiązanie, które skraca codzienne porządki. Innym ą bardzo przydatnym dodatkiem jest elektroszczotka z oświetleniem LED ą funkcją jest podświetlenie UV, dzięki którejmu zanieczyszczenia i kurz są lepiej widoczne. Doskonale sprawdza się to zwłaszcza w ciemnych pomieszczeniach i trudno dostępnych miejscach.  

Jaki wybrać odkurzacz do trudno dostępnych miejsc?  

Warto rozważyć więc zwłaszcza odkurzacz pionowy z podświetleniem, np. odkurzacz bezprzewodowy WELL Q7 marki Electrolux. Największą zaletą tego sprzętu jest ww. elektroszczotka z oświetleniem LED, która pozwala wychwycić praktycznie niewidoczne zanieczyszczenia. W codziennych porządkach dużym ułatwieniem będą również dodatki w postaci teleskopowej ssawki szczelinowej i szczotki do kurzu, które pozwalają na dokładne i szybkie odkurzanie różnych powierzchni- od podłogi po trudno dostępne zakamarki. Nie bez znaczenia jest także 5-stopniowy system filtracji, który pozwala na usunięcie nawet 99,99 proc. mikroskopijnych cząsteczek kurzu o wielkości >1 µm. Dzięki temu można cieszyć się czystym mieszkaniem!