Wiele osób wychodzi z założenia, że ich kuchnia jest trudna w urządzeniu. W większości przypadków odpowiada za to jej niewielka powierzchnia, choć oczywiście nie musi tak być. Nie brakuje również osób, które za problemy z urządzeniem obwinia skosy, szczególnie jeśli kuchnia mieści się na strychu. Prawdą jest jednak, że każda kuchnia może być funkcjonalna, wygodna i komfortowa w codziennym użytkowaniu. Rozwiązaniem tych kłopotliwych sytuacji mogą stać się meble kuchenne na wymiar – dobra inwestycja na wiele lat.

Nietypowe pomieszczenia kuchenne

Nie każdy ma to szczęście, aby pochwalić się kuchnią o idealnie regularnych kształtach. Problemem mogą stać się załomy, wnęki, ale również wyżej wspomniane skosy. Co tu dopiero mówić o kilku metrach kwadratowych połączonych z salonem, które udało się wygospodarować na aneks kuchenny. Wiele osób rwie sobie włosy z głowy, ponieważ ich kuchnia – w ich wyobrażeniach – nie będzie taka idealna. Zapominają oni jednak o tym, że alternatywą są kuchnie na wymiar, które dopasowane są zawsze do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Nawet wtedy, kiedy kuchnia należy do nietypowych. Wnęki i załomy będzie można w odpowiedni sposób zabudować, dzięki czemu zyska się dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Ergonomiczna kuchnia

Czyli rozwiązanie, które w maksymalny sposób pozwoli wykorzystać dostępną przestrzeń przy jednoczesnym zachowaniu ergonomii. W dużej mierze decyduje o tym zasada trójkąta roboczego, która pozwala na zachowanie optymalnych odległości pomiędzy trzema najważniejszymi strefami: lodówką, kuchenką i zlewem. Poszczególne odległości powinny wynosić:

  • 120-210 cm – odległość pomiędzy lodówką a zlewem;
  • 120-270 cm – odległość pomiędzy lodówką a kuchenką;
  • 90 lub 120-210 cm – odległość pomiędzy zlewem a kuchenką.

Zastosowanie trójkąta roboczego polecane jest ze względu na to, aby usprawnić proces przygotowania posiłków. Zastosowanie trójkąta roboczego w kuchni przekłada się nie tylko na usprawnienie procesu przygotowania posiłków, ale również na inne znaczące korzyści. Dzięki temu rozwiązaniu znacząco zwiększa się efektywność i organizacja pracy w kuchni. Minimalizacja odległości między kluczowymi strefami – zlewozmywakiem, lodówką i kuchenką – pozwala na szybsze i łatwiejsze wykonywanie codziennych zadań. Ponadto, lepsza organizacja przestrzeni sprzyja utrzymaniu porządku i higieny, co jest niezwykle ważne w każdej kuchni.

W kolejnym kroku pozostaje jedynie wybrać stylistykę mebli oraz ich wykończenie. W końcu meble kuchenne na wymiar mają stać się spełnieniem marzeń. To właśnie dzięki nim będzie można urządzić kuchnię marzeń, gdzie tworzenie posiłków stanie się prawdziwą przyjemnością.

Kuchnie na wymiar można zamówić w firmie 3TOP, której oferta w całości znajduje się na stronie https://3top.pl/. To właśnie tam dostępne jest ich portfolio, które pomoże zapoznać się z już wykonanymi realizacjami.