Wybór odpowiedniego koloru ścian daje szanse na podkreślenie lub całkowitą zmianę charakteru pomieszczenia. Planujesz przemalować salon, więc poszukujesz inspiracji? Zapoznaj się z naszym artykułem!

Modne kolory do salonu

Salon to miejsce wypoczynku oraz poczucia wspólnoty z pozostałymi domownikami. W zależności od indywidualnych preferencji, może mieć on wyrazisty charakter lub oddziaływać uspokajajaco. Jakie barwy są najbardziej polecane do pokoju dziennego?

Szarość

Szary to jeden z najpopularniejszych kolorów do salonu. Sprawia, że pomieszczenie wydaje się świeższe oraz staje się bardziej przestronne.

Beż

Beż to odcień, który zdecydowanie kojarzy się z minimalizmem. Tuż obok bieli, jest jednyą z najbardziej lubianych barw – można go bowiem zestawić z innymi, nawet krzykliwymi kolorami i wzorzystymi dodatkami. 

Jasna brzoskwinia

Barwa brzoskwiniowa nadaje wnętrzu ciepłego wyglądu. Ten kolor można zestawić z ciemnymi meblami i kolorowymi poduszkami, dzięki czemu wnętrze będzie radosnym, przyjaznym i spójnym miejscem.

Granatowy

Jesteś zwolennikiem nieoczywistych wnętrz? Pomalowane na kolor granatowy ściany połącz ze wzorami zwierzęcymi.

Czerń

Pomalowanie ścian pokoju dziennego na czarno sprawi, że nabierze on wyrazistego, a zarazem eleganckiego charakteru. W ten sposób można złagodzić blask naturalnego światła dziennego – ten odcień jest więc szczególnie polecany osobom, których salon jest mocno nasłoneczniony.