Rękawiczki jednorazowe przydadzą się w różnych sytuacjach. Mogą to być na przykład prace domowe takie jak sprzątanie czy dezynfekcja. Ponadto dobre rękawiczki jednorazowe są niezbędne w pracy stomatologa, kosmetologa, kosmetyczki i lekarza, ale nie tylko. Poznaj różne rodzaje rękawiczek jednorazowych i sprawdź, jakie mają właściwości.

Jakie wyróżnia się rodzaje rękawiczek jednorazowych?

Na rynku znajdziesz różne rodzaje rękawiczek jednorazowych, a dokładniej lateksowe, winylowe i nitrylowe. Zanim trafią one do sprzedaży, najpierw przechodzą różne testy dotyczące wytrzymałości. Atrakcyjną ofertę rękawiczek jednorazowych i środków do dezynfekcji znajdziesz na stronie internetowej: https://czystyszop.pl/.

Czym wyróżniają się rękawiczki lateksowe?

Dużą popularnością cieszą się rękawiczki ochronne lateksowe. Są to rękawiczki, które powstają z naturalnego kauczuku. Zapewniają one bardzo wysoki komfort użytkowania. Co więcej, są także elastyczne i wspaniale dopasowują się do dłoni. Zaletą jest też duża wytrzymałość. Jednakże mogą wywoływać one reakcje alergiczne. Dlatego osoby, które są na to wrażliwe, mogą wybierać spośród rękawiczek nitrylowych lub winylowych.

Podstawowe informacje na temat rękawiczek nitrylowych

Rękawiczki ochronne nitrylowe wykonuje się z kauczuku otrzymywanego syntetycznie. Dlatego w tym przypadku nie musisz martwić się alergiami. W odróżnieniu od rękawiczek z lateksu są one bardziej odporne na kwasy chemiczne, oleje oraz rozpuszczalniki. Atutem jest także to, że zapewniają one większą swobodę ruchów i większe czucie w palcach.

Co warto wiedzieć na temat rękawiczek winylowych?

Można również zdecydować się na rękawiczki winylowe. Wykonywane są one z plastikowanego polichlorku winylu, czyli inaczej tworzywa określanego mianem PCV. Jest to materiał zdecydowanie mniej elastyczny od wyżej wymienionych, ale ma wiele innych zalet. Rękawiczki z tego materiału są odporne na tłuszcze i substancje chemiczne. Jednak dużo słabiej chronią przed bakteriami i grzybami. Nadają się przy pracach wykonywanych przy użyciu środków dezynfekujących. Co więcej, nie powodują one też podrażnień skóry.

Możesz także wybrać rękawiczki w wersji pudrowej lub bezpudrowej. Rękawiczki pudrowe mogą jednak wysuszać skórę i przyczyniać się do powstawania reakcji alergicznych. Natomiast rękawiczki jednorazowe bezpudrowe tolerowane są przez wiele osób. Co więcej, nie wywołują też żadnych nieprzyjemnych odczuć. Pamiętaj też o tym, aby wybrane przez Ciebie rękawiczki ochronne miały odpowiednie certyfikaty i atesty!