Jadalnia to ważne miejsce w domu. To właśnie w niej przy wspólnym stole spędza się czas z najbliższymi na co dzień oraz podczas świąt, czy celebrowania ważnych chwil. Zadbaj o odpowiednie wyposażenie jadalni. Stół o odpowiednich wymiarach, wygodne krzesła, dobre oświetlenie, a także piękna zastawa to jej najważniejsze elementy.

Jadalnia – serce domu

Zapraszając gości do swojego domu lub spędzając czas z domownikami, chcemy rozkoszować się pysznymi potrawami. Ważny jest nie tylko smak, ale także sposób podania. Bez dwóch zdań serwisy obiadowe o wybranej przez ciebie stylistyce urozmaicą wygląd stołu podczas wspólnego ucztowania. Komplety obiadowe mogą mieć rozmaite kształty oraz kolory, ważne by były wytrzymałe.

Na co zwrócić uwagę kupując serwis obiadowy?

Serwisy obiadowe stosowane są zarówno na co dzień, jak i od święta. Komplety obiadowe to świetne prezenty np. na parapetówkę. Kompletując dodatki do domu, wiemy, że lista niezbędnych rzeczy jest niezwykle długa, ten rodzaj podarunku niezwykle ucieszy osoby, które wprowadzają się do domu lub mieszkania. Postaraj się dostosować serwis obiadowy do potrzeb swojej rodziny lub osoby obdarowanej. W jaki sposób?

  • Po pierwsze wybierz zastawę stołową, która zawiera odpowiednią ilość elementów. Jeśli szukasz serwisu obiadowego na specjalne okazje, wybierz komplet składający się z 12 lub 18 elementów.
  • Po drugie – pomyśl, czy chcesz, by zestaw obiadowy był prosty, klasyczny, biały o okrągłym kształcie, czy kwadratowym. Zestawy obiadowe mogą mieć rozmaitą kolorystykę, żłobienia oraz kształty i różne wzory.
  • Dowiedz się, z jakich materiałów wykonane są naczynia. Warto sprawdzić, czy wybrane serwisy obiadowe są odporne na wysokie temperatury, obtłuczenia oraz zarysowania.
  • Zwróć uwagę, czy w danym naczyniu można podgrzewać potrawy w mikrofalówce oraz czy można myć je w zmywarce.
  • Przeczytaj, czy do produkcji serwisów obiadowych wykorzystano szkło hartowane.

Lampy sufitowe i wiszące do twojej jadalni

W jadalni, zwłaszcza podczas spotkań z bliskimi spędzamy długie godziny. Tu często spożywa się posiłki, odbywa rozmowy przy stole, czy gra w gry planszowe. Dobre oświetlenie jest bardzo ważne, by wieczorami czuć się komfortowo. W jadalni najczęściej wiesza się nad stołem lampy wiszące. Popularne są także reflektory oraz plafony, którymi możesz dodatkowo doświetlić przestrzeń. Wybierając rodzaj oświetlenia, przemyśl, czego tak naprawdę potrzebujesz. Warto dopasować lampy sufitowe do aranżacji pomieszczenia. Inne oświetlenie będzie bowiem pasować do wnętrza w stylu loftowym, a inne w stylu glamour. Kolorystyka, formy i kształty są bardzo ważne. Tym samym warto wiedzieć, czy dany żyrandol, bądź lampa dadzą wystarczająco dużo światła. Do dużych pomieszczeń warto dać kilka lamp lub jedną dużą. Lampa wisząca w jadalni świetnie sprawdza się zwłaszcza nad stołem. Twój żyrandol może być bogato zdobiony, posiadać piękne, mieniące się kryształki, jeśli lubujesz się w eleganckich dodatkach do domu. Do jadalni w stylu loft zaś najlepiej będą pasować proste, minimalistyczne lampy w czarnym kolorze. Natomiast w nowoczesnych wnętrzach atrakcyjnie zaprezentują się geometryczne kształty, które ciekawie się prezentują.

Obecnie na rynku jest duży wybór lamp, dzięki czemu możesz stworzyć niepowtarzalną aranżację swojego domu, która wpisze się w twój styl i gust. Twoja jadalnia odpowiednio wyposażona w elementy, które pasują do reszty wnętrza, sprawi, że będziesz chciał spędzać w niej długie godziny i cieszyć się podczas spożywania posiłków.